Systemy wymiany linków raz jeszcze

Po ostatniej dyskusji na ten temat sporo osób płakało, że nie uwzględniłem wszystkich systemów. Nasz piękny kraj jest chyba liderem w branży bo mamy ich dość sporo – imho to dobrze bo w końcu wybór jest trochę większy niż „linkor, linkor, albo linkor”.

1. http://www.powerlink.pl (link z moim refem: klik) –  prosty, mało popularny system (a moc zależy głównie od popularności), ale widać zwłaszcza po ostatnich zmianach, że autorzy się starają :). W końcu widać ile jest domen itp. Ja używam go przede wszystkim do linkowania kolejnych farm, które stawiam i do wzmacniania starych. Wydaje mi się, że jest jeszcze za słaby, żeby próbować walczyć nim o jakieś trudniejsze frazy, ale mogę się mylić :). Z tego co pamiętam to system ma linki pseudo statyczne, losowane raz na 24h. System posiada program partnerski.

2. http://www.livelink.pl (link z moim refem: klik) –  system wymiany linków stałych. Mniej popularny od linkme, ale warto się nim wspierać :). Zasada działania jest prosta jak konstrukcja cepa i nic odkrywczego tu raczej nie napiszę :). Testujcie i sami wyrobicie sobie zdanie. System posiada program partnerski.

3. http://www.webmachine.pl –  nietypowy system :). Nie działa on w pełni automatycznie, ale wspomaga ręczną wymianę linków – sami decydujemy jakie linki chcemy umieścić u siebie i sami decydujemy gdzie będą nasze linki :). Na stronie głównej jest wyczerpujący opis tego projektu więc zapraszam do zapoznania się :).

Mamy też 2 systemy dla stron „różowych”. Nie będę ich dokładnie opisywał bo są one klonami systemów już opisanych, przeznaczonych dla „normalnych” witryn.

1. http://www.linkporn.pl (link z moim refem: klik) –  system właścicieli linkme.pl (opisany w poprzednich postach) – działa w identyczny sposób i daje fajne efekty, na które jednak trzeba poczekać kilka tygodni.

2. http://www.eropowerlink.pl (link z moim refem: klik) – system należy do osób odpowiedzialnych z powerlink.pl (opisany wyżej). Działa na tej samej zasadzie i stosuję go głównie do indexacji, ale podobno też potrafi dać kopa ;).

Jeśli robisz strony na masową skalę, możesz pokusić się też o napisanie własnego systemu wymiany linków – takiego wewnętrznego. Przy np. 500-1000 własnych stron, może on już przynosić fajne efekty :).

42 komentarze do “Systemy wymiany linków raz jeszcze”

  1. Ja zazwyczaj jak stawiam większa ilość zaplecza to wrzucam tam skrypt własnego systemu wymiany linków i wrzucam do niego linki do innych zaplecz przez co wzmacniam je mocniej niekiedy nawet niż jakbym miał 2 razy tyle linków z innych stron ponieważ wtedy mogę sobie linki otoczyć tekstem oraz linki są tematyczne a jak są na różnych IP to taki systemik daje kopa lecz należy uważać wtedy żeby nie zdobyć za szybko dużej ilości linków do zaplecza ponieważ będzie miał FSB i kupe mocnych linków i wtedy może wskoczyć jak się źle robi zaplecze ponad strone pozycjonowaną lecz żadko mi się to zdarza.Katalogami również warto dopalać zaplecze w celu wzmocnienia linku.
    Stosując wszystkie te wskazówki można mieć naprawde mocne zaplecze.
    Ja systemów wymiany linków polecam używać do „dopalania” zaplecza oraz do pozycjonowania pozycjonowanej strony lecz takie systemy rzadko się sprawdzają na dłuższą metę bo domena może być uznana za złe towarzystwo ale na 1 tydzień to można spokojnie użyć takiego systemu stawiając oczywiście miedzy czasie zaplecze i zabierając po trochu pkt z systemu na rzecz zaplecza.

    Większość systemów wymiany linków nie służą do pozycjonowania a do wzmacniania zaplecza.

    Odpowiedz
  2. Zen Vantalye: przy okazji – czy takie zaplecze, jak to, które ujawniłeś powyżej w podpisie, da radę stać na dzielonym hostingu? Czy ilość zapytań przez roboty będzie zarzynała serwer? Czy może jednak trzeba trzymać je na jakiś darmówkach albo dedykach/vpsach i innych…

    Bo kurde przez jee… roboty wszelkiej maści admini serwerów dzielonych sie plują, że im procek wymięka albo ram. Moje .htaccess’y mają jakieś 70kb, tyle IP blokuje już…

    Do zaplecza na WP należy dorzucić WP-cache bo inaczej zajedzie serwer…

    Aha i gdzie znajde taki skrypt generujący autozaplecze w postaci praktycznie samych linków wewnętrznych? 🙂

    Odpowiedz
  3. Pozycja: Zaplecze o którym ja mówiłem może leżeć byle gdzie byle nie na zbanowanej domenie bo zapychać przy 5 podstronach raczej nie będzie a jeśli chcesz dużo podstron to
    Skoro zażynasz serwer to spróbuj napisać własny skrypt który bedzie pobierać rssy i sprawdzać czy tekst o x title jest w bazie i jeśli nie ma to dodaje a jeśli jest to pomija albo tez możesz sobie zrobić popsute statystyki i logować wejście GBota za każdym razem nawet jeśli ten GBot był u ciebie już i przy dobrym podlinkowaniu i małej ilości linków wychodzących mógłbyś uzyskać efekt że GBot będzie sprawdzał czy sprawdzenie jego dodało odrobinke contentu.Polecam zapisywać IP,User-Agenta,Host i przy wyświetlaniu wyświetlać IP,User-Agenta,Host i IP,Usera i Hosta zakodowanego w Base64.Z tego co mi wiadomo coś takiego jest zgodne z TOSem Googla więc mógłbyś spróbować dać na tą strone również Google AdSense lecz musisz sie co do tego jeszcze troszkę dowiedzieć.

    Zdzisław: Ja content rzadko piszę sam zazwyczaj to jeśli pierwszy raz robie zaplecze pod danego keya to sobie załatwiam kupe contentu w plikach txt a potem pakuje z 10 plików txt na zaplecze przerabiając odrobine content
    i starając się uniknąć dublikat content ładuje po 2 txt na podstrone.

    Odpowiedz
  4. *Hosta ,IP i User-Agenta zakodowanego
    Pomyliłem się niestety.

    Można też jeśli chce się dużo podstron mieć stworzyć forum lub strone z filmikami i jako moderatorów dać jakiś dobrych znajomych .Co prawda napisanie takiego skryptu do filmików zajmuje więcej czasu ale traffic i zgodność z Tosem Googla gwarantowana.

    Odpowiedz
  5. Zen: Z generowaniem zaplecza sobie radzę 🙂
    Gorzej, że jeżeli nie są to statyczne strony (albo w cache) to roboty w tym Gbot) zażynają serwer bo generują za dużo zapytań itp…

    Odpowiedz
  6. Statyczne strony ci zażynają serwer?
    Coś mi tu śmierdzi spamowaniem ale to nic.
    Spróbuj stawiać na free hostach jeśli to whitehat SEO.
    Domene bedziesz miał mocniejszą oraz transferu ci nie będzie zżerać ani o serwer martwić się nie musisz.
    Polecam stawiać również blogi w różnych serwisach blogowych.Ja jak sobie postawiłem bloga na bblog.pl to na drugi dzień mi zindeksowało a napisałem tylko 3 wpisy i nigdzie tego nie linkowałem z zewnątrz.

    Odpowiedz
  7. Zen: Napisałem:
    …jeżeli NIE są… 🙂
    Bez znaczenia czy white czy blackhat seo, zaplecze to pożywka dla różnych robotów (od Googlebota po jakieś chińskie czy indyjskie śmieciarki).

    Staram się nie używać free hostów do trzymania zaplecza. Nagle ciach i część zaplecza (albo punkty) idzie się…

    Odpowiedz
  8. jeśli nie chcesz na free hostach to możesz spróbować znaleźć osobę która będzie ci hostowac strony(nie mów zaplecza) tylko u niej też nie przesadzaj z ilością zaplecza.2-3 strony zaplecza wystarcza bo inaczej może cię wykopać z serwera.

    Odpowiedz
  9. Ten cały Powerlink.pl mnie denerwuje 🙂
    Mam site, linki na wszystkich podstronach, ale aktywować nie mogę. Nie lubię niczego, co nie działa od razu i trzeba szukać, kombinować itd… Jeden klik „aktywuj” i powinno działać. Szkoda, że Linkor.pl aż taki niebezpieczny jest (patrz wątek na PiO).

    Z ręką na sercu mogę polecić E-weblink.com. Rewelacyjny (póki co) system. Oczywiście słaby na punkcie site i PR, także warto mieć duuuże zaplecze z dobrym PR, lub dużo mniejszyc stronek z równie dobrymi PR – zawsze to więcej punktów. Z tego co się orientuję, to ponad 700 punktów wystarcza na wyświetlenie 1 linka. Jeszcze z miesiąc temu wystarczało ok. 50 punktów, co stanowi o wzroście popularności (i obniżenia tym samym skuteczności ;)).

    Odpowiedz
  10. Najlepiej zrobić sobie na wszystkich zapleczach 1 własny system i nawet na zapleczach klientów go wgrywać i wtedy można zyskać całkiem szybką indeksacje i powerlinka lecz trzeba zdjąć po pewnym czasie linki ale na początek do indeksacji zaplecza takie systemy są okej

    Odpowiedz
  11. Właśnie jestem w trakcie szukania owego systemiku na własne potrzeby, jednak nie mogę znaleść 🙂 Nawet na pozycjonowanie.pl nie ma ;P

    Zapewne wykorzystam do tego jakiś system do zarządzania kampaniami reklamowymi w stylu OpenAds.

    Odpowiedz
  12. Po co strzelać z armaty do muchy?

    Najlepiej sobie wgraj gdzieś na jakiś serwer plik php a potem do niego wrzuć kilka linków.

    A klient systemu to jest cos takiego

    echo file_get_contents(’Sciezka do pliku php’);

    Więcej zazwyczaj nie potrzeba.

    Odpowiedz
  13. Hej,

    Jest jeszcze jeden system wymiany linkow http://www.carramba.net. Wlasnie zapoznaje sie z tym systemem i musze przyznac ze wyglada na dopracowany.Interfejs jest przyjazny i ma bardzo fajna opcje ktora pozwala ogladac na jakich domenach i z jaka iloscia punktow znajduje sie moj link.

    Pozdrawiam

    Odpowiedz
  14. Jeżeli, ma ktos z was namiar na wewnetrzny system wymiany linków, ALE taki który pokazuje linki w rotacji oraz stałe (inne na kazdej podstronie) i jakby mial dodatkowo podstawowe statystyki to zainteresuje sie odkupieniem go za symboliczne pare groszy.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz